Wayward Pines 2. sezonu var mı?

Wayward Pines 2. sezonu var mı?Güncelleme: 8 Mayıs 2016

Yeni haberleri vereceğimi daha evvel belirtmiştim. Dizinin yayın tarihi açıklanınca tekrar güncelleme yapma gereği duydum. Dizi, 25 Mayıs 2016 tarihinde Fox televizyonunda 2. sezonuna başlıyor. Yeni sezon yine 10 bölüm olacak.

Güncelleme: 10 Şubat 2016

Dizi 2. sezonu ile geri dönüyor, kesin bilgi.  Yine 10 bölümlük bir sezon yapacak ve formatıyla saati günü değişmeyecek.

wayward-pines
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

Dizinin 2016 yaz döneminde yayında olacağı da açıklandı. Anlayacağınız bir 2. sezon var ve bu final sezonu olarak da belirtilmiş değil.

Kesin bilgi şu; dizinin “2. sezonu var!

Yazının bu bölümünü güncelleme olarak ekledim, aşağıda eski hâli duruyor,  onu yazdığım günlerde dizinin akıbeti belli değildi. 

Wayward Pines,  2015 yılında başlayan dizi filmler arasında oldukça ilgi çekici olanlardan birisiydi.

42 dakikalık 10 bölümden oluşan dizi Fox’ta 14 Mayıs 2015 tarihinde başladı ve 23 Temmuz 2015 tarihinde de finalini yaptı. Bölüm başına yaklaşık 4 milyon civarında izleyiciyi ekran başına çeken dizinin ilk iki bölümünün ardından 2. sezon onayını almasına kesin gözüyle bakılıyordu.  Ne olduysa 9. bölümün yayınlandığı 16 Temmuz 2015 tarihinde oldu. Fox, dizinin ikinci sezonunun sipariş edilmeyeceğini açıkladı.

Şu an için resmi durum şu: Wayward Pines 2. sezonu yok! Durum böyle, ancak 5 Ağustos 2015 tarihinde Fox’tan yeni bir açıklama geldi. 2. sezon yok, ancak belki bir mini dizi olarak daha kısa bir 2. sezon düşünülebilir.

Diğer taraftan dizinin prodüktörleri M. Night Shyamalan, Chad Hodge, Donald De Line ve Ashwin Rajan, dizinin geri döneceğini bu yönde çalışmalar yaptıklarını, buna hazırlandıklarını belirttiler. Anlayacağınız başta M. Night Shyamalan olmak üzere, prodüktörler, “biz bitti demeden bitmez” dediler Wayward Pines için.

Şimdilik 2. sezon onayı yok, ancak umut var. Zaten 4 milyon izleyici çekmiş bir dizi genelde yapımcıları devam etmek istiyorsa, devam eder.

Net bir şey olunca bu yazıyı güncelleyecek ve gelişmeleri sürekli buraya ekleyeceğim.

wayward-pines_
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

 

Dizi, Amerikalı yazar Blake Crouch’ün Wayward Pines adlı üçlemesinden uyarlanmış, 4028 yılında geçen bir bilimkurgu. Gizemli bir “geleceğe yolculuk” hikâyesi. Çok gizemli, fazla düzenli, hatta düzenli olmaktan bir adım öteye geçmiş olan, yapmacık bir kasabaya, Wayward Pines’a gidiyoruz. Dizi çok ilginç bir olayı çok sıradan işliyormuş havasında başlıyor. Çok bariz stüdyo çekimleri ve çok sahte görünen oyunculuklar ile yine çok sahte görünen bir çevreyle giriyorsunuz diziye. Derken bu çok ilginç olayın aslında göründüğünden çok daha farklı olduğunu ve aslında sıradışı bir hikâyeyi pek fark ettirmeden vermeye çalışmadıklarını anlıyorsunuz.

 

Author: Savaş Eroğlu

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This