Tesettür ve Medeniyet

Tesettür ve Medeniyet

Sosyal medyada yeni denk geldiğim bir video. Haziran ayında yayınlanmış. Birileri ciddi çalışma yapmış, argüman olmayan akıl dışı cümleleri argüman sanıp bir video hazırlamışlar. Kötü bir Türkçe ile seslendirmişler videoyu ve servis etmişler.

Youtube’da 100.000’in üzerinde izlenmiş. Sanırım en çok da benim gibi videonun akıldan ırak olduğunu düşünenler izlediler. Facebook’da daha da yüksek sayıda insana ulaştı video.

Aslında bu videoyu neden hazırladıklarını anlamadım, izleyip anlayanlar hazırlayanların oldukça sığ zihniyete sahip olduğunu fark edecek. İzleyip anlamayan da büyük ihtimalle zaten kendileri gibi düşünen ve en ufak bir şüphesi olmayan kimseler olacak. E peki videoyu niye hazırladı bunlar?

Hazırlayanlar da “Çay House Kinetic Typography”, bak sen hybrid neoconlara. Arada kaldılar işte isimlerine vurdu bu arada kalmışlık! Hatta videoyu da Tesettür & Medeniyet adıyla yayınlamışlar.

Neyse!

Videonun sloganı “tesettür özgürlüktür”. Çok güzel! Beni tatmin etti! Özgürlük vaat ediyor ya, ondandır!

Kime?

Kadına!

Erkeğin de tesettürü var ama o özgürlükle ilgili değil, çünkü erkek özgür!

Kadını özgürleştirmek, erkeğe kalıyor! Bizim özgür erkekler (ulan bu tabiri kullandım ya aklıma “free masons” geliyor, gülmekten ölüyorum burada) kadını da özgür yapacaklar!

Bir video ile özgür olacak kadınlar! Tabii yanında bonus kıyafetleri de olacak. Özgürlük ne güzel şey, keşke bir de ninja gibi olunmasa!

Neyse videoyu izleyen ve videoda tarif edildiği gibi kıyafet kuşanan özgür kadınları düşünüyorum da; ulan çok büyük hizmet yenin olsun!

Yalnız bir şey kafama takıldı!

Ya ülkedeki tüm kadınlar bu videoyu izler ve özgür olurlarsa! Tümü özgür olup onlar da erkekleri özgürleştirmeye kalkmasınlar! O zaman işler değişir bak!

Neyse ben şimdi videoyu paylaşıyorum ve bir yerlerde bu videoyu izleyip özgürleşen kadınlara mukaddes bir öpücük yolluyorum. Hemen paniğe kapılmayın “özgür hanımlar”, ne de olsa siz özgürsünüz ve benim öpücüğüm de sanal! Gusül abdestine gerek yok yani!

Selâmetle…

 

 

Author: Savaş Eroğlu

Share This Post On

1 Comment

  1. Saygısızlık etmek istemiyorum ancak tamamen saçmalık! Bir kadın olarak hür bir kadın olarak,tesettüre girmenin çağımızca uygun oldugundan,erkeklerınden bakışlarından rahatsızlık duymamızdan vs gibi örneklerle hazırladıgınız bu saçmalık,büyük bir hakarettir.Kadınları soyutlaştırmaktan başka bir şey değil.Bizleri düşündüğünüzü anlatmaya çalışmışsınız,hiçbir kadın yaşlı genç kıskanç güzel olmayan bir kadın,kendinden utanmaz,kendini gizlemez.! kendini gizlemek isteyen bireyin güven ve ya psikolojik bir problemi vardır.Bunu tessettürle bağdaştırmanız inanılır gibi değil.Tesettür bir tercihtir.Tesettüre girmeyi insanları kışkırtmamalısınız.Bağnazlık bu.

    Post a Reply

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This