Rectify 4. Sezon ne zaman başlıyor?

Sundance’in drama dizisi Rectify ilk üç sezonunun sonunda oldukça beğenilen diziler arasındaki yerini aldı. Hâl böyle olunca da “4. sezon ne zaman başlıyor?” diye merak edenler olabilir düşüncesiyle bu yazıyı yazma gereği duydum.

 

Sundance diziye,  3. sezon henüz yayına girmeden bir gün evvel, yani 8 Temmuz 2015 tarihinde 4. sezon onayı vermişti. 4. Sezon, 2016 yılında yayında olacak. Şu an kesin bir tarih yok, ancak Temmuz ayı içerisinde başlaması bekleniyor.

rectify-
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

Daha evvel dizinin 4 sezon olarak plânlandığı duyurulmuştu, yani bir değişiklik olmaz ise 2016 yılında izleyeceğimiz final sezonu olacak. Son sezon büyük ihtimalle 6 bölüm olacak. Buna da kesin bir şey söyleyemiyorum, çünkü 2. sezonunu 10 bölüm yapmışlardı.

 

19 yıl cezaevinde yattıktan sonra ilerleyen teknoloji sayesinde yapılan DNA testlerinin ardından idam mahkûmu iken serbest kalan Daniel Holden’in hikâyesini anlatıyor dizi. İlk sezonu 6, ikincisi 10 ve üçüncü yine 6 bölümden oluşuyordu.

Dizide Daniel Holden karakteri, bir yandan neredeyse tamamen unuttuğu sivil hayata karışmaya çabalıyor ve diğer yandan da sürmekte olan davası ile sürekli geçmişe dönerek 18 yaşındayken yaşadığı, hayatının tam 19 yılını daracık bir hücrede geçirmesine sebep olan o malûm olayla yüzleşiyor.

 

Author: Savaş Eroğlu

Share This Post On

1 Comment

  1. Dizi gerçekten çok güzeldi umarım yeni sezonu gecikmez.

    Post a Reply

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This