Organize İşler

Yok yok sadece bir film adı değildir. Bir filmin de adıdır ama asıl ülkemizi çok iyi anlatır. Ülkemizdeki insan hallerini anlatan, hırt zekâsının şehre egemenliğine bakış atan bir filmdi Organize İşler.

organize-isler
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

Bizde işler hep organizedir. Organize “işler” her zaman!

Seçimleri yeni atlattık. Ne organize işler vardı. Organize işledi. Organize her zaman işliyor.

Meselâ oy kullanılan okulların önlerinde plâkasız 28 otomobil tespit edildi ama ne yaptıkları tespit edilemedi. Organize işler dedik ya.

Gerçekte kaç plâkasız araç vardı? Orası belli değil. Ne yapıldı bu araçlarla ilgili? Herhangi bir soruşturma başlatıldı mı? Organize işler dedik ya.

organizeisler
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

Seçimden önce AKP milletvekili aday listeleri hiç üstüne vazife olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından itina ile düzenlendi. Gayet organize idi, işledi.

Seçimlerin öncesinde iki ay boyunca ülkenin dört bir yanına gidip açık hava toplantıları düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı geziler, buralarda yaptığı konuşmalar hep AKP için oy isteyen konuşmalar ve muhalefet partilerine sürekli yüklenen konuşmalardı. Organizeydi, işledi.

Seçimden önce iki ay boyunca inanılmaz bir basın desteği alan HDP’ye sanat camiasından da oldukça büyük bir destek geldi. Normalde oyu %8’i zorlayacak olan HDP, %13 oldu. Organizeydi, işledi.

Şimdi mazbatalar alınacak, sonra hükûmet kurulması için Cumhurbaşkanı yetki verecek. Organize, işleyecek…

Kimin gizli gündemi var, kim seçim vaatlerinde yalan söyledi, hepsi anlaşılacak. Çok bir zaman gerekmeyecek bunu görmemiz için, hepi topu 60 günlük bir süre gerekli. Göreceğiz organize işleri, nasıl işleyecek?

Author: Sıtkı Cyril Mac

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This