Breaking Bad 6. Sezon ile dönüyor mu?

Breaking Bad 6. Sezon ile dönüyor mu?

Peşin peşin aradığınız cevabı vereyim, sonra lâf salatası yaparım: DÖN-MÜ-YOR!

Breaking Bad, geri dönüyor mu? Walter White’ı tekrar izleyebilecek miyiz? İlk sorunun cevabı şimdilik hayır ama ikinci soruya evet diyebiliriz, evet demesek bile büyük ihtimalle diyebiliriz.

Peki neden bu soru soruluyor, bu söylenti neden çıktı?

Evet, böyle bir söylenti çıktı. Tüm dünyada bu yönde haberler yapıldı, ülkemiz de buna dahil. Meselâ Haber Sol’un internet sayfası, “Breaking Bad geri dönüyor : Walter White ölmemiş!” başlığı ile haber bile yaptı. Haber gerçek değildi, kaynak yoktu, zaten kaldırmışlar yazıyı. Sanırım sitenin genç ve heyecanlı bir editörü youtube’da gördüğü şu videoyu izleyip klavyeye sarılmış. 

İşte elemanı dizinin 2017’de geri döneceğine inandıran fragman, izleyin karar verin, “bu gerçek olabilir mi?” diye.

Sadece Haber Sol yaptığının hata olduğunu fark etmiş, onların da hakkını verelim. Diğer tüm büyük yayın organları durumun halen farkında değil. Mesela Onedio halen haberi yayında tutuyor. Vatan da aynı şekilde! Tutmalarının sebebi ise, ucuz hesaplar! Gerçeği yansıtmasa da yazılar hit alıyor!

Yok öyle bir şey dizi yeniden başlamayacak. Şimdilik resmi durum bu. Peki neden böyle söylentiler yeniden başladı biliyor musunuz? Durun anlatayım…

Her şey bir CNN röportajı ile alevlendi aslında. Dizinin baş rol oyuncusu Bryan Cranston, CNN’den Ashleigh Banfield’a bir röportaj verdi. Dizideki adıyla Walter White ya da daha orijinal haliyle Heisenberg’in röportajda söylediği bir cümle ile ortalık karıştı.

Röportajın ortalığı karıştıran kısmını vereyim;

Banfield: “Your eyes were open and I thought, ‘what if the police just take him into custody, he gets better, breaks out and just goes nuts?’”

Cranston: “Hey, you never saw bags zip up or anything.”

Banfield: “Is he dead?”

Cranston: “I don’t know.”

Banfield: “No movie? No nothing? No Walter White ever again?”

Cranston: “Never say never.”

 

İşte burada Bryan Cranston’un söylediği son cümle “asla, asla deme!” Bu bölümü herkes dizinin devam edeceği sinyali olarak algıladı. İşin aslı bazı çok okunan ancak fazla ciddi olmayan Amerikan internet sitelerinin, bu röportajı “Walter White ölmedi”  şeklinde lanse edip, parsayı toplamak istemeleriydi. Topladılar da. Yaptıkları şey normal bulvar gazetecilik örneğiydi. Hep yapılıyor. Banfield’in sorduğu “ne film ne dizi, Walter White’ı görmeyecek miyiz?” sorusuna; Cranston “asla, asla dememek lâzım” diye cevap verdi. Bir önceki soru da “Walter White öldü mü?” şeklindeydi, cevap da “bilmiyorum” idi!

 

breaking-bad
  • Pinterest
  • Facebook
  • Twitter

Asla asla dememek lâzım, orası doğru. Neden mi? Çünkü, dizinin “spin-off”u Better Call Saul’da Walter White’ı izlememiz, onu görmemiz olası görünüyor. Hatta ilerleyen sezonlarda gerçekten Walter White’ın ölüp ölmediğini bile öğrenebiliriz. Her şey dizinin yaratıcısı Vince Gilligan’a bağlı. Kendisi bu konuda ser verip sır vermiyor. Better Call Saul’un ilk sezonunun başladığı sahne, aşağı yukarı Breaking Bad’in son sezonunun finaline yakın bir zaman diliminde geçiyor. Yani Walter White’ı göreceğiz bu dizide. Bilmediğimiz ise bunun hangi sezonda olacağı!

 

Son kertede şunu söylemek istiyorum, dizinin büyük bir hayranı olarak olayı takipteyim. Bir şey olursa buradan duyururum, troll haberlere gelmeyin, youtube’da gördüğünüz her şeye inanmayın.

Author: Savaş Eroğlu

Share This Post On

2 Comments

  1. Şimdi geri dönüyor mu dönmüyor mu 🙁

    Post a Reply

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This