2016 yılında başlayacak umut vaat eden 5 dizi film

2016 yılında başlayacak umut vaat eden 5 dizi film

2016 yılında başlayacak bir sürü dizi var. Şimdiden 100’den fazla proje aşamasında dizinin olduğunu biliyoruz. Bunların arasında benim radarıma giren ve gerçekten ilginç olabilecekleri yazmak istedim. 5 adet dizi yazdım bir tane de bonus verdim.1 – Westworld

westworld-
 • Pinterest
 • Facebook
 • Twitter

HBO’nun 2016 yılında başlayacak az bilimkurgu, çok western ya da vice versa dizi filmi. Yine bir film uyarlaması ile karşı karşıyayız, şu sıralar en çok yapılan şey bu zaten. Kült olmuş filmleri dizileştirmekle meşgul yapımcılar.  60 dakikalık 8 bölümden oluşuyor.  Oyuncu kadrosu çok sağlam ve ayrıca dizinin isim ve büyük ölçüde fikir babası olan 1973 tarihli film de hatıralarımızda önemli bir yere sahip. Bu haliyle diziden bir beklenti içerisinde olmamazı sağlıyor. Oyuncu kadrosunda Ed Harris, Anthony Hopkins, Ben Barnes, Ingrid Bolsø Berdal, Clifton Collins Jr., Jimmi Simpson gibi isimler var. Zaten 1973 yapımı Michael Crichton‘un yazıp yönettiği ve Yul Brynner’ın oynadığı filmi izleyenler, ben hiç güzel olmaz bu dizi falan diye yazsam inanmazlar! Bu dizi izlenir!

 

 

 2 – The One Percent

The One Percent, Alejandro González Iñárritu‘nun dizi film piyasasına girmete karar vermesiyle başlayan yeni Starz dizisi. Starz diziyi sipariş ettiğini 2014 Ağustos ayında duyurmuştu. Bir saatlik 10 bölümden oluşacak dizinin 2015 sonbaharında gösterime girmesi bekleniyordu ama 2015 sonbaharına yetişecek gibi değil. Bu yüzden diziyi 2016’da başlayacak umut vaat eden diziler arasına ekledim. Zaten dizinin 2016 ilk yarısında gösterime girmesi bekleniyor artık. Dizinin yönetmeni Alejandro González Iñárritu olması dolayısıyla umut vaat etmekten biraz fazlası benim için. Dizi hakkında ne bir kare, ne bir tanıtım var ortada. Sadece Ed Harris, Ed Helms ve Hilary Swank‘un oyuncu kadrosunda olduğunu, Alejandro González Iñárritu’nun senaryosunu yazıp aynı zamanda yönettiğini biliyoruz.

Son edindiğimiz bilgilere göre, dizi 2016 başlarına da yetişemeyecek, hatta yılın sonuna da kalabilirmiş. Bazı söylentilere göre ise 2017 yılına sarkması ihtimal dahilinde.3 – Billions 

Showtime’ın yeni dizisi, şimdiden dizinin iyi olduğunu düşünüyorum. Kadrosunda Damian Lewis, Malin Akerman, David Costabile, Paul Giamatti gibi isimler yer alıyor. Kadro bir dizi film için gayet iyi anlayacağınız.

Olay New York’ta geçiyor. New York Bölge Savcısı Chuck Rhoades (Paul Giamatti), borsacı milyarder Bobby Axelrod’un (Damian Lewis) peşine takılması ve onu yakalamaya çalışmasını konu alan bir drama.

billions
 • Pinterest
 • Facebook
 • Twitter4 – Colony

colony
 • Pinterest
 • Facebook
 • Twitter

Ocak 2016’da USA Network‘te yayına girecek olan bir distopya dizisi. 42 dakikalık 10 bölümden oluşan dizide tanıdık isimler de var; Lost‘tan tanıdığımız Josh Holloway ve bir sürü diziden tanıdığımız Sarah Wayne Callies gibi. Dizinin normalde 2015 yılı sonbaharında yayına girmesi bekleniyordu, ancak bu gerçekleşmedi.

 

5 – Lucifer

Fox’un 42 dakikadan oluşan 13 bölümlük yeni fantastik dizisi. Dizinin ilk bölümü Geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlandı ve oldukça beğenildi. Bunun üzerine Fox siparişi vererek diziyi onayladı. Adından da anlayacağınız üzere dizinin ana karakteri Lucifer (Şeytan). Dizinin seveni çok olacak, hatta fanatikleri bile olacak, orası kesin. Dizinin kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt gibi isimler yer alıyor.Bonus olarak da Taboo adlı mini diziyi verelim.

Taboo 

Dizinin prodüktörü Ridley Scott, oyuncusu Tom Hardy olunca insan ister istemez bir beklenti içerisine giriyor. Henüz ortada pek bir bilgi yok, ancak 7 bölümden oluşan bir mini dizi olduğunu söylemek gerekli.

Author: Savaş Eroğlu

Share This Post On

2 Comments

 1. Westworld tutar orası kesin de diğerlerini görexeğiz!

  Post a Reply
 2. Westworld dışındakiler ilgi alanımda olmayacak sanırım ama haberimiz olduğu iyi oldu.

  Post a Reply

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Share This